Hastanemize yapacağınız tüm müracaatlarda kimliğinizi mutlaka ibraz ediniz. Kimliğiniz yok ise kaydınız yapılmayacaktır.

NKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Yöresel KBB Derneği Toplantısı Gerçekleştirildi.


      Namık Kemal Üniversitesi'nde, Trakya Kulak Burun Boğaz (KBB) Derneği Başkanı Doç. Dr. Erdoğan GÜLTEKİN  tarafından, farklı üniversitelerden KBB anabilim dalı başkanları ve öğretim üyelerinin katıldığı "Yöresel KBB Derneği" toplantısı düzenlendi. Organizasyonda, Türkiye genelindeki 11 ilden alanında öncü KBB uzmanları Tekirdağ’da bir araya geldi. Türk Kulak Burun Boğaz Derneği Başkanı Prof. Dr. Mete Kıroğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, bu tür toplantıların, mesleki açıdan çok faydalı olduğunu ifade etti. Toplantıya Trakya genelinde çalışan KBB hekimleri ve Aile hekimleri de yoğun ilgi gösterdi.

     Toplantının ikinci bölümünde Prof. Dr. Asım Kaytaz tarafından taze kadavra üzerinde endoskopik sinüs cerrahi disseksiyonu endoskopik görüntülü olarak konferans salonunda yapıldı. Bu bölümde Fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisinin bütün aşamaları ve ileri teknikler katılımcı akademisyenler tarafından tartışıldı. Bundan sonra Türk KBB-BBC derneği Başkanı Prof.Dr. Mete Kıroğlu tarafından taze kadavra üzerinde temporal kemik disseksiyonu yapıldı.

     Toplantı katılımcıların interaktif bir şekilde tartışmaları ile sonlandırıldı.