Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hizmet Kalite Standartlarındaki Yoğun Çalışmalarının Karşılığını Aldı….

Eklenme Tarihi : 02.11.2018 12.24

Sağlık Bakanlığı Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl yapılan hastane denetlemeleri bu yıl 22-24 Ekim tarihleri arasında merkezimizde gerçekleştirilmiştir. Merkez Müdürlüğümüzde 3 gün süren denetlemede toplam 1100 kriter üzerinden değerlendirilmiştir. Merkezimizin 2016 yılı 80 olan değerlendirme puanı geçen yıl 89, bu yıl ise büyük bir artışla uluslararası akreditasyon eşiğini de geçerek 96 puan olmuştur. Alınan sonuç Uluslararası akreditasyon hedefi doğrultusunda ilerleyen Merkezimizin bu konudaki inancı ve motivasyonunu arttırmıştır. Merkez Müdürü Sayın Doç.Dr Fatih HOROZOĞLU; ‘’Gelecek yıl bu zamanlar inşallah uluslararası akreditasyonda Joint Commission International (JCI) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ISQuanın tescillediği Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) Belgelerini alacağımıza inanıyorum’’ dedi.

Türkiye ortalamasının çok üzerinde alınan Sağlıkta Kalite puanı, Trakya Bölgesinde Sağlık Turizmini yapmak için yine Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan kurumumuzda büyük bir umut oluşturmuştur.