Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkez Müdürlüğü Sağlıkta Uluslararası Kalite Ve Akreditasyon Yolculuğuna Başladı

Eklenme Tarihi : 12.04.2018 18.43

“Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi sağlıkta uluslararası akreditasyon hizmeti veren JCI “Joint Commission International” tarafından akredite edilmek üzere bir yolculuğa çıkmıştır. Merkezimiz Trakya bölgesinde uluslararası sağlıkta kaliteyi yakalama alanında bir ilki gerçekleştirme amacındadır.

JCI uluslararası akreditasyon sürecinde IQ (International Quality) uluslararası kalite danışmanlık firması ile protokol anlaşması imzalamıştır. Amacımız uluslararası sağlıkta kalite standartlarını genç, dinamik ve tüm sağlık çalışanlarımızın katkılarıyla, Trakya bölge halkına en üst düzeyde sağlık hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Hedef süremiz bir yıldır. Bir yılın sonunda uluslararası akreditasyon hizmeti veren JCI tarafından denetleneceğiz. Gerçekleşecek olan denetim sonucunda inşallah alacağımız JCI belgesi ile ülkemizde ve balkanlarda uluslararası sağlık turizminde önemli bir rol alacağımıza inanıyorum.” diye Başhekim Doç.Dr. Fatih HOROZOĞLU demeç verdi.

Uluslararası akreditasyon tanıtım semineri ardından,yoğun katılım ile resepsiyon ve imza töreni düzenlendi.