TR - EN

Merkez Müdürlüğümüzde “Tütün Bağımlılığı ve Farkındalık“ Toplantısı Gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi : 08.05.2019 06.34

Namık Kemal Üniversitesi Yeşilay Öğrenci Topluluğu tarafından "Tütün Bağımlılığı Farkındalık Programı" gerçekleştirildi.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Erdoğan GÜLTEKİN, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dilek TOPRAK, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Başhekim Prof. Dr. Erdoğan GÜLTEKİN, programda yaptığı konuşmada, Tekirdağ'da artan nüfus ve göç ile birlikte, bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımında da artış olduğu ifade ederek, "Bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele konusunda valilik ile birlikte çalışmalarımız devam etmektedir. Üniversite hastanesi olarak mücadele etmek aslında hepimizin görevidir. Bu tür mücadele toplantılarını sık sık yaparak vatandaşlarımıza ve kamuoyuna bilgilendirici programlar hazırlamaya devam edeceğiz. Tütün bağımlılığı farkındalık programını düzenleyen öğrencilerimize meslektaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Üniversite Yeşilay Öğrenci Topluluğu Başkanı Nefise ERŞAHİN de yaptığı sunumda bağımlılık, pasif içicilik ve tütün bağımlılığından kurtulmadaki engelleri anlatarak katılımcılara bilgi verdi.


Program katılımcılara teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.